Czy podrożeją e-papierosy?

W dniu 18 lutego 2026 r., na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym i ustawy – Kodeks karny skarbowy. Nowelizacja ta wprowadza definicję nowego rodzaju wyrobów akcyzowych – wkładów do wielorazowych e-papierosów. Zaliczają się do nich np. zbiorniki i inne wyroby na płyn do papierosów elektronicznych.

Zgodnie z projektem, wkłady do wielorazowych e-papierosów zostaną opodatkowane akcyzą w wysokości 40 złotych. Jednak nie dotyczy to wielorazowych e-papierosów, które są przystosowane do wymiany wkładów.

Ustawa miałaby wejść w życie sześć miesięcy po dniu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, z wyjątkiem przepisów przejściowych, które miałyby wejść w życie trzy miesiące po ogłoszeniu.

Maria Kloc

młodszy konsultant

maria.kloc@isp-modzelewski.pl

tel. 22 517 30 60 (wew. 209)

background
napisz do nas

Zapytaj nas o ofertę

Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.







    Czytaj więcej

    karykatura
    newsletter

    Zapisz się na bezpłatny Serwis Doradztwa Podatkowego

    Jest to elektroniczny tygodnik podatkowy, udostępniany Subskrybentom w każdy poniedziałek w formie newslettera.


    Skontaktuj się z nami
    Rozwiążemy każdą wątpliwość
    Daj nam znać
    Skontaktuj się
    Od prawie 30 lat klasyfikujemy się niezmiennie w ścisłej czołówce liderów doradztwa podatkowego.