Serwis Doradztwa Podatkowego

Sprzedaż świadczeń pracownikom po cenach niższych niż ich wartość rynkowa, a podstawa opodatkowania na gruncie podatku od towarów i usług

     W przypadku, gdy podatnik zakupywał „benefity pracownicze”, takie jak posiłki zamawiane w ramach usługi cateringu, a następnie „odprzedawał” je swoim pracownikom w cenie obniżonej, a zakupy te nie były finansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, na przestrzeni lat organy podatkowe i sądy zajmowały sporne stanowisko.

 

    

Alicja Przybyło

Młodszy konsultant podatkowy

 alicja.przybylo@isp-modzelewski.pl

Szanowni Czytelnicy,

     Uprzejmie informujemy, że rozpoczęliśmy nowy etap prezentacji treści Serwisu Doradztwa Podatkowego. We współpracy z redakcją wydawnictw Infor, Instytut Studiów Podatkowych udostępnia część artykułów Serwisu w ramach systemu informacji prawnej INFORLEX w wydzielonym module „Podatki – ISP - Modzelewski”. Od dnia 23 kwietnia 2019 r. co tydzień będzie dostępne dla ogółu Czytelników pięć artykułów stanowiących część aktualnego wydania Serwisu Doradztwa Podatkowego. Pozostała treść Serwisu dostępna będzie za pośrednictwem systemu INFORLEX.

     Zapraszamy Państwa  do pobrania darmowej wersji do testowania: https://promocje.infor.pl/aktywacja/inforlex/isp/

Skontaktuj się z naszą redakcją