12 lutego 2021 r., online na żywo
Szkolenie prowadzone będzie w sposób bezpośredniego kontaktu z wykładowcą jak na naszych tradycyjnych szkoleniach. Odbędzie się to przy pomocy Internetu. Nie potrzeba do tego żadnych skomplikowanych urządzeń. Wystarczy komputer lub smartfon. Po otrzymaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo wszystkie niezbędne informacje do podłączenia się do szkolenia. Grupa Uczestników jest limitowana do 25 osób. W czasie szkolenia będziecie Państwo mogli zadawać pytania w czasie rzeczywistym.
Z dniem 1 stycznia 2019 r. wszedł w życie obowiązek raportowania schematów podatkowych, których wdrożenie skutkuje powstaniem korzyści podatkowej. Ta niezwykle szeroka definicja legalna umożliwia zakwalifikowanie do niej wielu działań podejmowanych przez doradców podatkowych adwokatów, radców prawnych, księgowych wykonywanych na rzecz klientów. Zgodnie z wolą ustawodawcy obowiązek złożenia raportu dotyczy co do zasady każdego przypadku oszczędności podatkowej, m.in. niepowstania zobowiązania podatkowego, obniżenia jego wysokości, a także powstania albo zawyżenia straty podatkowej.
Wprowadzenie raportowania schematów podatkowych nałożyło szereg obowiązków na tzw. promotorów, korzystających oraz wspomagających. Wśród najważniejszych wymienić należy obowiązek zgłoszenia informacji o schemacie MDR-1 oraz obowiązek złożenia informacji MDR-3. Brak właściwego wypełnienia swoich obowiązków sankcjonowany jest karami administracyjnymi oraz karnoskarbowymi.
Informacja MDR-3 składana jest tylko i wyłącznie przez tzw. korzystających, którzy dokonywali w danym okresie rozliczeniowym jakichkolwiek czynności będących elementem schematu podatkowego lub uzyskiwali wynikającą z niego korzyść podatkową, w terminie złożenia deklaracji podatkowej dotyczącej tego okresu rozliczeniowego. Informacji MDR-3 nie można złożyć przez pełnomocnika, a w przypadku korzystających będących osobami prawnymi podpisywana jest przez wszystkich członków organu zarządzającego, pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Brak wcześniejszego zgłoszenia schematu podatkowego w informacji MDR-1 lub brak otrzymania Numeru Schematu Podatkowego w stosunku do zgłoszonego schematu podatkowego nie zwalnia z obowiązku złożenia informacji MDR-3.
Szkolenie kierowane jest zarówno do podatników, w tym zwłaszcza księgowych i dyrektorów finansowych, jak i podmiotów świadczących profesjonalną obsługę podatkową (biur rachunkowych) i ma na celu zapoznanie z nowymi obowiązkami oraz omówienie wynikających stąd skutków podatkowych, jak również problematyki wynikającej z obowiązywania od dnia 1 stycznia 2019 r. nowych przepisów. W ramach szkolenia przedstawione zostaną procedury postępowania przez promotorów, korzystających oraz wspomagających mające na celu prawidłowe wypełnienie przez nich obowiązków raportowania. Szkolenie uwzględnia zmiany dotyczące terminów raportowania schematów podatkowych wynikające z aktualnej sytuacji epidemiologicznej.
Szkolenie poprowadzi:
Marek Zagórski – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, aplikant adwokacki. Od ponad 5 lat jest pracownikiem Instytutu Studiów Podatkowych. Odpowiedzialny jest za sporządzanie opinii prawno-podatkowych, pism procesowych, a także projektów aktów prawnych.
Współautor publikacji z zakresu prawa podatkowego m.in. komentarza do ustawy o podatku akcyzowym, oraz komentarza do dyrektywy 2006/112/WE Autor licznych artykułów o tematyce prawnopodatkowej w Biuletynie Instytutu Studiów Podatkowych, a także Dzienniku Gazecie Prawnej i na portalu infor.pl.
Termin:
12 lutego 2021 r. – szkolenie online w czasie rzeczywistym - webinarium
9.00 – 10.00 czas na spokojne podłączenie się do szkolenia – w tym czasie podłączacie się Państwo i czekacie na szkolenie, w razie problemów technicznych rozwiązujemy je z Państwem
10:00 – 11:00 Zajęcia
11:00 – 11:20 Sesja pytań i odpowiedzi
11:20 – 11.30 Przerwa
11:30 – 12:30 Zajęcia
12:30 – 12:50 Sesja pytań i odpowiedzi
12:50 – 13:00 Przerwa
13:00 – 14:00 Zajęcia
14:00 – 14:20 Sesja pytań i odpowiedzi
Zakres godzinowy wykładowca będzie dostosowywał w czasie szkolenia do Państwa potrzeb np. dłuższy czas na pytania.
Co potrzebne do udziału w szkoleniu?
Komputer lub laptop lub smartfon z dostępem do Internetu, wbudowaną kamerą i mikrofonem.
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie przedpłaty przed rozpoczęciem szkolenia i przesłanie potwierdzenia wpłaty.
Po otrzymaniu potwierdzenia przelewu prześlemy Państwu wszystkie informacje techniczne.
Cena:
Cena za udział w szkoleniu wynosi 249 zł – zwolnione z VAT.
Kontakt:
Zapisz się
Pobierz formularz zgłoszenia
Działy szkoleń