26 stycznia 2021 r., online na żywo
Szkolenie prowadzone będzie w sposób bezpośredniego kontaktu z wykładowcą jak na naszych tradycyjnych szkoleniach. Odbędzie się to przy pomocy Internetu. Nie potrzeba do tego żadnych skomplikowanych urządzeń. Wystarczy komputer lub smartfon. Po otrzymaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo wszystkie niezbędne informacje do podłączenia się do szkolenia. W czasie szkolenia będziecie Państwo mogli zadawać pytania w czasie rzeczywistym w formie czatu.
Informujemy Państwa, że szkolenie będzie nagrywane i potem dalej udostępniane. Wymaga to oczywiście Państwa zgody. W zamian za zgodę na udostępnianie szkolenia, w którym będziecie Państwo uczestniczyć, otrzymacie Państwo miesięczny dostęp do tego nagrania, które będziecie mogli odtwarzać dowolną ilość razy na jednym urządzeniu (bez możliwości udostępniania innym osobom).
NASZE SZKOLENIA SĄ BEZ VAT!
Celem szkolenia jest syntetyczne omówienie ważniejszych zmian w opodatkowaniu międzynarodowego obrotu towarowego i usługowego, które weszły w życie w 2020 r., od stycznia 2021 r. oraz planowanych na rok 2021. Zmiany w prawie UE wpłynęły bezpośrednio na zasady rozliczania podatku z tytułu dostaw wewnątrzwspólnotowych, a dodatkowo stały się przedmiotem objaśnień podatkowych. W przypadku obrotu usługowego istotne znaczenie miał wyrok TSUE w sprawie Dong Yang C‑547/18, który zamiast rozwiać wątpliwości związane z rolą stałego miejsca prowadzenia działalności usługobiorcy, dodatkowo je spotęgował.
Od lipca 2021 r. w całej UE mają funkcjonować nowe reguły opodatkowania sprzedaży wysyłkowej towarów (rozszerzenie procedury MOSS na obrót towarowy oraz dalsze usługi), a także rewolucyjne zmiany w opodatkowaniu importu towarów przeznaczonych dla konsumentów (likwidacja zwolnienia dla towarów o wartości do 22 Eur i nowa procedura dla towarów o wartości do 150 Eur). Zmianom w tym zakresie towarzyszyć będzie nałożenie na operatorów platform internetowych obowiązku rozliczania podatku należnego z tytułu dostaw w UE.
Szczegółowy plan szkolenia obejmuje omówienie następujących tematów:
Szkolenie prowadzi:
Krystian Łatka – prawnik, doradca podatkowy, wykładowca i konsultant podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych, specjalizujący się w podatku od towarów i usług oraz obsłudze sporów podatkowych. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca na Studium dla Doradców i Ekspertów Podatkowych. Uczestnik wielu projektów szkoleniowych dla największych przedsiębiorstw działających na polskim rynku. Autor artykułów i współautor książek o tematyce podatkowej, w tym kolejnych wydań komentarza do ustawy o podatku od towarów i usług.
Termin:
26 stycznia 2021 r. – szkolenie online w czasie rzeczywistym - webinarium
9.00 – 10.00 czas na spokojne podłączenie się do szkolenia – w tym czasie podłączacie się Państwo i czekacie na szkolenie, w razie problemów technicznych rozwiązujemy je z Państwem
10:00 – 11:00 Zajęcia
11:00 – 11:20 Sesja pytań i odpowiedzi
11:20 – 11.30 Przerwa
11:30 – 12:30 Zajęcia
12:30 – 12:50 Sesja pytań i odpowiedzi
12:50 – 13:00 Przerwa
13:00 – 14:00 Zajęcia
14:00 – 14:20 Sesja pytań i odpowiedzi
Zakres godzinowy wykładowca będzie dostosowywał w czasie szkolenia do Państwa potrzeb np. dłuższy czas na pytania.
Co potrzebne do udziału w szkoleniu?
Komputer lub laptop lub smartfon z dostępem do Internetu i głośnikami. Wbudowana kamera i mikrofon nie są konieczne.
Nie musicie Państwo udostępniać swojego wizerunku.
CENA:
Cena za udział w szkoleniu wynosi 249 zł – zwolnione z VAT.
Informujemy Państwa, że szkolenie będzie nagrywane i potem dalej udostępniane. Wymaga to oczywiście Państwa zgody. W zamian za zgodę na udostępnianie szkolenia, w którym będziecie Państwo uczestniczyć, otrzymacie Państwo miesięczny dostęp do tego nagrania, które będziecie mogli odtwarzać dowolną ilość razy na jednym urządzeniu (bez możliwości udostępniania innym osobom).
W czasie szkolenia nie ma konieczności udostępniania swojego wizerunku – możecie Państwo uczestniczyć z wyłączoną kamerą.
Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu jest jednoznaczne ze zgodą na udostępnianie nagranego szkolenia w którym będziecie Państwo uczestniczyć.
Kontakt:
Zapisz się
Pobierz formularz zgłoszenia
Działy szkoleń