Szkolenie online: Wewnątrzwspólnotowy obrót towarowy od 2020 r. - pakiet "Quick fixes" w podatku od towarów i usług - Krystian Łatka

Szkolenie online

Czas trwania szkolenia wynosi 125 minut

Jak skorzystać ze szkolenia?

Zgłoś się online poprzez nasz formularz na dole strony. Na podstawie otrzymanego potwierdzenia dokonaj wpłaty i wyślij ją zwrotnie na mail z którego zostało wysłane potwierdzenie otrzymania zgłoszenia. W odpowiedzi my wyślemy unikatowy kod z dostępem do szkolenia, który będzie działał przez 5 dni.

Od dnia 1 stycznia 2020 r. w całej UE zmieniły się zasady opodatkowania podatkiem VAT obrotu towarami. Zmiany obejmują wprowadzenie domniemania prawnego dokonania dostawy wewnątrzwspólnotowej, dzięki któremu dostawca może uchronić się przed kwestionowaniem stawki 0%. Ponadto ? w celu uproszczenia i uporządkowania obrotu ? wprowadzono w całej UE procedurę call off stock: umożliwia ona utrzymywanie zapasów towarów w innym państwie UE, bez konieczności rejestracji dla celów lokalnego podatku. W prawie UE wprowadzono również szczególne rozwiązania dla wewnątrzwspólnotowych dostaw łańcuchowych. Mają one na celu ułatwić ustalenie, która z dostaw jest ruchoma (opodatkowana stawką 0%). Jednocześnie rozwiązania te nakładają na uczestników transakcji łańcuchowych nowe obowiązki.

 

Mimo, że część rozwiązań nie została jeszcze wdrożona do polskiego prawa, zgodnie ze stanowiskiem Ministra Finansów, można już korzystać z możliwości, jakie wynikają z prawa UE.

 

Program szkolenia:

 

  1. Brak implementacji a możliwość bezpośredniego stosowania prawa UE w zakresie wewnątrzwspólnotowego obrotu towarowego.
  2. Dokumentowanie WDT zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym do Dyrektywy 112 ? jak zwiększyć bezpieczeństwo podatkowe:
    1. w dostawach z transportem organizowanym przez dostawcę,
    2. w dostawach z transportem organizowanym przez nabywcę.
  3. Nr VAT UE i poprawna informacja podsumowująca jako warunek zastosowania stawki 0%.
  4. Procedura magazynu call off stock ? warunki, ryzyka, korzyści.
  5. Nowe zasady przypisywania transportu w dostawach łańcuchowych ? domniemania prawne; obowiązki podatnika pośrednika w zakresie dokumentowania dostaw.

Szkolenie poprowadzi:

Krystian Łatka? prawnik, doradca podatkowy, wykładowca i konsultant podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych, specjalizujący się w podatku od towarów i usług oraz obsłudze sporów podatkowych. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca na Studium dla Doradców i Ekspertów Podatkowych. Uczestnik wielu projektów szkoleniowych dla największych przedsiębiorstw działających na polskim rynku. Autor artykułów i współautor książek o tematyce podatkowej, w tym kolejnych wydań komentarza do ustawy o podatku od towarów i usług.

Cena:

Cena za dostęp do szkolenia przez 5 dni z jednego urządzenia (komputer lub telefon) wynosi 119 zł netto (146,37 brutto)

Nie można udostępniać zakupionego szkolenia osobom trzecim. Grozi to odpowiedzialnością karną. Instytut współpracuje z firmą, która na co dzień zajmuje się przeciwdziałaniem nielegalnemu udostępnianiu filmów. Na jednym urządzeniu w czasie 5 dni możecie Państwo obejrzeć szkolenie wielokrotnie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Kontakt:

Adres: ul. Kaleńska 8 04-367 Warszawa

Email: szkolenia@isp-modzelewski.pl
Telefon: 225173090

Zapisz się

Pobierz formularz zgłoszenia

Działy szkoleń

Dział Szkoleń w Warszawie

więcej

Dział Szkoleń w Wielkopolsce

więcej

Dział Szkoleń w Małopolsce

więcej

Dział Szkoleń na Śląsku

więcej