JPK-V7M, JPK-V7K - VAT po 1 października 2020 – szkolenie nagrane z udziałem Uczestników i pytaniami w dniu 28 października 2020

Szkolenie online nagrane w dniu 28 października w udziałem Uczestników

Czas trwania szkolenia wynosi 4 godziny

Jak skorzystać ze szkolenia?

Zgłoś się online poprzez nasz formularz na dole strony. Na podstawie otrzymanego potwierdzenia dokonaj wpłaty i wyślij ją zwrotnie na mail z którego zostało wysłane potwierdzenie otrzymania zgłoszenia. W odpowiedzi my wyślemy unikatowy kod z dostępem do szkolenia, który będzie działał przez 14 dni.

 1. Implementacja JPK V7M, JPK V7K; wspólna struktura dla deklaracji i ewidencji VAT (JPK-V7M, JPK-V7K) od 1 października 2020 r. – podstawy prawne, zakres i sposób prezentacji danych.
  1. Podstawa prawna „likwidacji deklaracji VAT”. Które deklaracje zmieniają formę, które zostają na dotychczasowych zasadach?
  2. Czy do każdej korekty ewidencji  w pliku należy złożyć czynny żal. Kontrowersyjne stanowisko MF. 
  3. Zakres danych –część deklaracyjna struktury pliku JPK, informacje ogólne, nowe dane (zaliczenie zwrotu, ulga na złe długi).
  4. Błędy, pomyłki – sposób i terminy korekty deklaracji i ewidencji. Kara za błędy w ewidencji (500zł za każdy błąd), „liberalizacja” kary. Za jaki błąd nałożona zostanie kara?
  5. Rejestr sprzedaży VAT w nowym JPK:
   • faktury uproszczone,
   • faktury do paragonów na podatnika,
   • faktury nieewidencjonowane  (do paragonu na nie-podatnika),
   • sprzedaż „VAT marża”.
  6. Prezentacja ulgi na złe długi przez wierzyciela i dłużnika.
  7. Raport okresowy (RO) i dokument wewnętrzny (WEW) – sposób i zakres prezentacji w rejestrze sprzedaży w nowym JPK.
  8. Kody towarowe i usługowe w rejestrze sprzedaży – GTU11-GTU13, szczegółowy zakres. Jakie dokumenty i jakie rodzaje sprzedaży nie wymagają kodu.
  9. Oznaczenie „procedur sprzedaży” ze szczególnym uwzględnieniem -  MPP, TP, EE, MR_UZ, MR_T.
  10. Rejestr zakupu – zakres danych.
  11. Rejestr zakupu – sposób prezentacji danych.
  12. Oznaczenia dowodów nabycia (VAT-RR, MK, WEW).
  13. Procedura zakupu oznaczana w rejestrze (IMP, MPP).
  14. Oznaczenia GTU i symbolami procedur faktur korygujących in plus i in minus.
  15. Zastosowanie symboli GTU, oznaczeń procedur w okresie przejściowym (faktury wystawione przed 1.10 a dotyczące października – ujęcie w JPK.

Szkolenie poprowadzi:

Mariusz Unisk - Prawnik, doradca podatkowy nr wpisu 09921, Wiceprezes Instytutu Studiów Podatkowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego UW. Specjalizacja – podatek od towarów i usług, podatki dochodowe, PCC, podatki i opłaty lokalne.
Kieruje i koordynuje pracą multidycyplinarnych Zespołów powoływanych do kompleksowej optymalizacji podatkowej. Jest autorem i współautorem wielu publikacji książkowych na tematy podatkowe, w szczególności „Komentarza do podatku rolnego, leśnego oraz od nieruchomości” oraz „Komentarza do ustawy o podatku od towarów i usług” jest także autorem wielu specjalistycznych artykułów na tematy podatkowe. Od 15 lat uznany wykładowca tematyki podatkowej w zakresie podatku od towarów i usług, Ordynacji podatkowej i podatków i opłat lokalnych. Stały wykładowca Studium dla Doradców Podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatków lokalnych. W swojej karierze przeprowadził ponad 1000 szkoleń z zakresu prawa podatkowego.

Cena:

Cena za dostęp do szkolenia przez 14 dni z jednego urządzenia (komputer lub telefon) wynosi 199 zł netto (244,77 brutto)

Nie można udostępniać zakupionego szkolenia osobom trzecim. Grozi to odpowiedzialnością karną. Instytut współpracuje z firmą, która na co dzień zajmuje się przeciwdziałaniem nielegalnemu udostępnianiu filmów. Na jednym urządzeniu w czasie 14 dni możecie Państwo obejrzeć szkolenie wielokrotnie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Kontakt:

Adres: ul. Kaleńska 8 04-367 Warszawa

Email: szkolenia@isp-modzelewski.pl
Telefon: 225173090

Zapisz się

Pobierz formularz zgłoszenia

Działy szkoleń

Dział Szkoleń w Warszawie

więcej

Dział Szkoleń w Wielkopolsce

więcej

Dział Szkoleń w Małopolsce

więcej

Dział Szkoleń na Śląsku

więcej