Pomoc dla Ukrainy z korzyściami podatkowymi – projekt ustawy

W dniu 7 marca br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy regulującej pomoc obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Projekt przewiduje m.in. wprowadzenie zwolnienia z podatku od spadków i darowizn dla uchodźców, zwolnienia z podatku dochodowego świadczeń pieniężnych wypłacanych podatnikom, którzy udzielają pomocy uchodźcom oraz wprowadzenie możliwości ujęcia wydatków na tę pomoc w kosztach podatkowych.

Link: https://www.gov.pl/web/finanse/rozwiazania-mf-w-ustawie-dotyczacej-pomocy-obywatelom-ukrainy-uciekajacym-przed-wojna

Rafał Linka

Konsultant Podatkowy

ra*********@*************ki.pl

background
napisz do nas

Zapytaj nas o ofertę

Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.






    karykatura
    newsletter

    Zapisz się na bezpłatny Serwis Doradztwa Podatkowego

    Jest to elektroniczny tygodnik podatkowy, udostępniany Subskrybentom w każdy poniedziałek w formie newslettera.


    Skontaktuj się z nami
    Rozwiążemy każdą wątpliwość
    Daj nam znać
    Skontaktuj się
    Od prawie 30 lat klasyfikujemy się niezmiennie w ścisłej czołówce liderów doradztwa podatkowego.