PIP uzyska nowe uprawnienia. Będzie mógł przekształcić umowę cywilnoprawną w umowę o pracę

Trwają prace nad reformą ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Według zapowiedzi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, PIP ma uzyskać nowe uprawnienia – Inspektorzy będą mogli wydawać decyzje administracyjne o przekształceniu nieprawidłowo zawartych umów cywilnoprawnych w umowy o pracę. Poprzednio, takie uprawnienia posiadały wyłącznie sądy. Uprawnienia te mają zwiększyć skuteczność działania organów PIP w ograniczeniu używania umów zlecenie, w stosunkach, które należy zakwalifikować do stosunków pracy.

Projektem zajmuje się specjalny zespół do spraw wypracowania rozwiązań służących reformie Państwowej Inspekcji Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Maria Kloc

praktykantka

maria.kloc@isp-modzelewski.pl

tel. 22 517 30 60 (wew. 209)

background
napisz do nas

Zapytaj nas o ofertę

Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.







    Czytaj więcej

    karykatura
    newsletter

    Zapisz się na bezpłatny Serwis Doradztwa Podatkowego

    Jest to elektroniczny tygodnik podatkowy, udostępniany Subskrybentom w każdy poniedziałek w formie newslettera.


    Skontaktuj się z nami
    Rozwiążemy każdą wątpliwość
    Daj nam znać
    Skontaktuj się
    Od prawie 30 lat klasyfikujemy się niezmiennie w ścisłej czołówce liderów doradztwa podatkowego.