Siedziba ISP w Warszawie
Prawnik, Doradca Podatkowy nr 09921
Wiceprezes Zarządu
Dyrektor Generalny ds. doradztwa podatkowego
W ramach struktury organizacyjnej Instytutu Studiów Podatkowych do jego obowiązków należy przede wszystkim kierowanie i koordynowanie pracą multidycyplinarnych Zespołów powoływanych do realizacji kompleksowych zleceń, uwzględniających skutki we wszystkich podatkach.
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1996 – 2001) oraz Podyplomowych Studiów Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim. W 2000 r. pracował jako asystent w Ministerstwie Finansów RP, Departament Podatków Lokalnych i Katastru.
Mariusz Unisk od 18 lat zajmuje się zawodowo doradztwem podatkowym w zakresie bieżącej obsługi przedsiębiorców. Jest doradcą podatkowym po egzaminie państwowym (egzamin państwowy na doradcę podatkowego w marcu 2003 r.), wpisanym na listę w czerwcu 2003 r.
Mariusz Unisk jest autorem i współautorem wielu publikacji książkowych na tematy podatkowe, w szczególności wznawianego czterokrotnie „Komentarza do podatku rolnego, leśnego oraz od nieruchomości” wydanego nakładem wydawnictwa ISP oraz „Komentarza do podatku od towarów i usług”. Mariusz Unisk jest także autorem artykułów na specjalistycznych artykułów na tematy podatkowe, publikowanych głównie w BISP „Doradztwo Podatkowe”, w szczególności w zakresie podatku VAT, podatków i opłat lokalnych, Ordynacji podatkowej powoływanych w uzasadnieniach orzeczeń sądów administracyjnych. Autor wielu komentarzy i opinii na temat tych podatków w prasie codziennej specjalistycznej i fachowej.
Od 2004 r. wykładowca tematyki podatkowej w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatków i opłat lokalnych (Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy sp. z o.o. – Studium Przygotowawcze dla Doradców Podatkowych, Uniwersytet Warszawski (CSSTiRL), Wyższa Szkoła Społeczno- Ekonomiczna w Warszawie, wykłady otwarte oraz projekty szkoleniowe z zakresu podatków lokalnych dla firm, m. in. Huta Miedzi Głogów, ORCO PROPERTY GROUP, PWPW S.A., Atrium Poland Real Estate Management Sp. z o.o. i in.
Od lipca 2006 r. Dyrektor Działu Doradztwa Podatkowego Instytutu Studiów Podatkowych, odpowiedzialny za bieżący i bezpośredni kontakt organizacyjny i merytoryczny z kontrahentami, uczestnictwo w procesie zarządzania działalnością firmy w zakresie doradztwa podatkowego, uczestnictwo w negocjacjach, bieżący nadzór organizacyjny i merytoryczny nad konsultantami z zakresie obsługi kontrahentów, itp.
W marcu 2012 r. uhonorowany przez Dziennik – Gazeta Prawna III miejscem w VI Rankingu najlepszych doradców podatkowych za 2011 r. w kategorii „Podatki i opłaty lokalne”.
Dyrektor Generalny ds. Obsługi Postępowań
W 1999 r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Praktyk i wykładowca z dziedziny szeroko rozumianego prawa podatkowego.
Zajmuje się sporządzaniem opinii prawnych, prowadzeniem postępowań podatkowych i sporządzaniem w ich toku pism procesowych, reprezentacją w sprawach podatkowych przed sądami administracyjnymi
Autor i współautor wielu publikacji książkowych i artykułów z zakresu podatku od towarów i usług, podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ordynacji podatkowej, m. in. „Komentarza do Ordynacji podatkowej”, „VAT dla księgowych”, „Ordynacji podatkowej dla księgowych”.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2003 r.), uczestnik American School of Law Uniwersity of Florida (2003), studiował nauki ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Od lipca 2002 r. pracownik i współpracownik Instytutu Studiów Podatkowych. Od 2008 roku radca prawny. Jest wykładowcą Instytutu Studiów Podatkowych oraz doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (prowadzi zajęcia akademickie na temat prawa finansowego). Prowadził wykłady współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Do obowiązków Jacka Pyssy należy świadczenie pomocy prawnej i podatkowej, m.in. sporządzanie projektów opinii w sprawach prawnych i podatkowych, przeprowadzanie audytów prawnych i podatkowych oraz zastępstwo procesowe w postępowaniach podatkowych i prawnych przed organami administracji i sądami. Jacek Pyssa jest również wykładowcą w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, kontroli skarbowej, prawa karnego skarbowego oraz Ordynacji podatkowej.
Jacek Pyssa uczestniczył w projektach z zakresu audytu podatkowego dla m. in. następujących podmiotów: Agencja Rozwoju Przemysłu SA, ORLEN GAZ Sp. z o.o., PEKAES Multi-Spedytor Sp. z o.o., Rabobank PolskaSA, Sandvik Polska Sp. z o.o.
Jest autorem i współautorem książek i publikacji z zakresu prawa podatkowego (podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, podatków dochodowych). Bierze udział przy sporządzaniu ekspertyz i opinii dotyczących prawa finansowego dla Sejmu RP oraz sądów.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w administracji publicznej (specjalista w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów), Biurze Krajowej Izby Doradców Podatkowych (Zastępca Dyrektora Biura, a następnie Dyrektor Biura) oraz kancelarii radcy prawnego.
Od września 2013r. współpracuje z Instytutem Studiów Podatkowych.
Do jego głównych zadań należy zastępstwo procesowe przed sądami powszechnymi oraz kierowanie pracą zespołów obsługujących postępowania prowadzone przez Oddział Śląski ISP.
Do obowiązków Krystiana Łatki należy: bieżące doradztwo podatkowe we wszystkich tytułach podatkowych, audyty podatkowe oraz obsługa sporów podatkowych (kontroli podatkowych, skarbowych, postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych, reprezentowanie podatników przed sądami administracyjnymi).
Od 2005 r. pracownik Instytutu Studiów Podatkowych. Wcześniej pracownik biura rachunkowego, asystent w dziale księgowości spółdzielni mieszkaniowej. W trakcie studiów odbywał także praktyki w organach podatkowych oraz dziale księgowości firmy produkcyjnej w Stanach Zjednoczonych.
Krystian Łatka w 2005 r. ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę magisterską, dotyczącą podatku od towarów i usług, obronił w Katedrze Prawa Finansowego UW. W 2008 r. ukończył także Podyplomowe Studium Podatków i Prawa Podatkowego Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczył także w Studium Przygotowawczym dla Ekspertów i Doradców Podatkowych Instytutu Studiów Podatkowych.
Jeden z redaktorów prowadzących kolejnych wydań Komentarza do ustawy o podatku od towarów i usług (wyd. ISP). Autor licznych publikacji książkowych oraz w prasie fachowej, dotyczących problematyki materialnego i procesowego prawa podatkowego.
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. W 2000 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji (kierunek: prawo), zaś w 2001 r. – także z wyróżnieniem – Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (kierunek: stosunki międzynarodowe).
Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach doradztwa podatkowego oraz firmach audytowych i doradczych. W 2004 r. uzyskał licencję doradcy podatkowego.
Dr Krzysztof Radzikowski jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji naukowych z zakresu prawa podatkowego i administracyjnego w czasopismach prawniczych (m. in. „Państwo i Prawo”, „Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny”, „Kwartalnik Prawa Podatkowego”, „Zeszyty Naukowe Sądownictwa Administracyjnego”, „Kwartalnik Prawa Publicznego”, „Orzecznictwo Sądów Polskich”, „Przegląd Prawa Publicznego”, „Przegląd Podatkowy”, „Monitor Podatkowy”, „Glosa”, „Finanse Komunalne”, „Przegląd Orzecznictwa Podatkowego”, „Przegląd Podatków Lokalnych i Finansów Samorządowych”). Jest także autorem i współautorem wielu publikacji o charakterze specjalistycznym, a także recenzentem wydawnictw naukowych.
Doradca Podatkowy nr wpisu 09900
Prawnik,
Konsultant Podatkowy
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego UW.
W Instytucie pracuje od stycznia 2008r.
Przed zatrudnieniem w ISP pracowała w Kancelarii Adwokackiej, a następnie w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych (Kierownik Działu Prawnego, Zastępca Dyrektora Biura).
Odpowiedzialna za udzielanie konsultacji podatkowych, sporządzanie opinii, ekspertyz i pism procesowych, prowadzenie postępowań podatkowych oraz reprezentację klientów przez sądami administracyjnymi. Jako Redaktor Naczelna Serwisu Doradztwa Podatkowego sprawuje nadzór merytoryczny nad jego cotygodniowymi wydaniami.
Autorka artykułów i współautorka książek o tematyce podatkowej.
Kierownik zespołu cen transferowych
Zajmuje się przede wszystkim problematyką cen transferowych oraz zagadnieniami związanymi z podatkami dochodowymi, w tym sposobami legalnej optymalizacji podatkowej w ramach restrukturyzacji podmiotów gospodarczych, a także prawem bilansowym.
Wieloletni pracownik Departamentu Rachunkowości i Podatków jednego z największych podmiotów gospodarczych w Polsce.
Ekonomista, swoje kwalifikacje podnosił studiując na Podyplomowym Studium Podatkowym oraz Podyplomowym Studium Rachunkowości Finansowej i Zarządczej w Szkole Głównej Handlowej. Jest także absolwentem Studium Doradców i Ekspertów Podatkowych organizowanym przez ISP.
Współautor Komentarza do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Restrukturyzacji spółek kapitałowych, autor publikacji w Gazecie Prawnej, a także BISP.
Konsultant Podatkowy
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, słuchaczka Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego Uniwersytetu Warszawskiego. W Instytucie Studiów Podatkowych pracuje od 2008 r. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku od towarów i usług. Odpowiedzialna za sporządzanie opinii prawno-podatkowych, pism procesowych oraz przeprowadzanie audytów podatkowych.
Współautorka publikacji książkowych m.in. kolejnych wydań komentarza do podatku od towarów i usług oraz komentarza do podatków: rolnego, leśnego oraz od nieruchomości, a także autorka wielu artykułów o tematyce podatkowej.
Prawnik, Radca Prawny nr. wpisu: WA-12458
Konsultant Podatkowy
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku od towarów i usług.
Zajmuje się sporządzaniem opinii prawnopodatkowych, pism procesowych, udzielaniem konsultacji w ramach stałych nadzorów podatkowych, obsługą postępowań podatkowych oraz przeprowadzaniem audytów podatkowych.
Autor i współautor książek oraz publikacji z zakresu prawa podatkowego, w szczególności dotyczących podatku od towarów i usług.
Prawnik Konsultant Podatkowy
Asystent Dyrektora Departamentu Prawnego
Absolwentka Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego, słuchaczka Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.
Specjalizuje się w podatku od towarów i usług oraz prawie handlowym.
Odpowiedzialna za sporządzanie projektów opinii w zakresie prawa podatkowego, sporządzanie pism procesowych, a także przeprowadzanie audytów podatkowych.
Jest autorem i współautorem publikacji w zakresie prawa podatkowego.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego,
Od września 2013 r. pracownik Instytutu. Odpowiedzialny jest za sporządzanie opinii prawno-podatkowych, pism procesowych, a także projektów aktów prawnych.
Współautor publikacji z zakresu prawa podatkowego m.in. komentarza do ustawy o podatku akcyzowym, oraz komentarza do dyrektywy 2006/112/WE Autor licznych artykułów o tematyce prawnopodatkowej w Biuletynie Instytutu Studiów Podatkowych, a także Dzienniku Gazecie Prawnej i na portalu infor.pl.
Oddział Śląski ISP w Katowicach
dr Joanna Kiszka
Dyrektor Oddziału Śląskiego
Doktor nauk prawnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i długoletni pracownik tegoż Wydziału. Autorka opinii prawnych i analiz przygotowanych m.in. na zlecenie Biura Analiz Sejmowych oraz firm doradczych, jak również kilkudziesięciu publikacji w formie rozdziałów w pracach zbiorowych, artykułów i opracowań z zakresu prawa podatkowego, ogłaszanych drukiem m.in. na łamach „Kwartalnika Prawa Podatkowego”, „Przeglądu Podatkowego”, „Glosy”, „Podatków i Prawa Gospodarczego Unii Europejskiej”, „Prawa Unii Europejskiej”, „Przeglądu Podatków Lokalnych i Finansów Samorządowych”, „Prawa i Podatków” a także w „Gdańskich Studiach Prawniczych”. Prelegentka na licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach o tematyce podatkowej z udziałem zarówno reprezentantów nauk prawnych i ekonomicznych, jak też praktyków. Laureatka I nagrody w kategorii prac magisterskich w I edycji, a następnie w kategorii prac doktorskich w VIII edycji (2002r.) konkursu „Przeglądu Podatkowego” na najlepsze prace naukowe o tematyce podatkowej. Specjalizuje się w problematyce podatków pośrednich w prawie polskim i Unii Europejskiej, ochrony praw podatnika oraz podatkowych instrumentów wspierania ochrony środowiska naturalnego,
Pracownik Oddziału Śląskiego ISP w Katowicach od 2015r. Zajmuje się m.in. sporządzaniem opinii prawno-podatkowych oraz udzielaniem konsultacji w ramach stałych nadzorów podatkowych.
Maciej Kaszuba
Młodszy konsultant podatkowy
Absolwent Wydziału Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W trakcie studiów zdobył 3 letnie doświadczenie w związku z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, następstwem czego była umiejętność praktycznego zastosowania przepisów prawnopodatkowych oraz poszerzenie wiedzy z zakresu podatków i rachunkowości.
Od 2021 roku pracownik Instytutu Studiów Podatkowych, do którego obowiązków należy sporządzanie opinii prawnopodatkowych, pism procesowych oraz udzielanie konsultacji w ramach stałej obsługi świadczonej przez ISP.
Autor artykułów o tematyce prawnopodatkowej publikowanych w Biuletynie Instytutu Studiów Podatkowych
Aleksandra Szczęsny
Prawnik, konsultant podatkowy
Pracownik Instytutu Studiów Podatkowych Oddziału Śląskiego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W jej kręgu zainteresowań znajdują się głownie zagadnienia związane z podatkami dochodowymi, w szczególności ceny transferowe.
Do jej obowiązków należy obsługa sporów i postępowań, sporządzanie opinii podatkowo-prawnych i pism procesowych.
Autorka artykułów z zakresu prawa podatkowego publikowanych w Biuletynie Instytutu Studiów Podatkowych.
Karolina Karaś
Studentka IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W trakcie studiów zdobyła doświadczenie w ramach praktyk w kancelarii radcowskiej, poradni prawnej oraz w sądzie. W jej kręgu zainteresowań znajdują się w szczególności zagadnienia związane z prawnokarnymi aspektami uchylania się od opodatkowania. Autorka artykułów prawnopodatkowych publikowanych w Biuletynie Instytutu Studiów Podatkowych „Doradztwo podatkowe”.
Oddział Wielkopolski ISP w Poznaniu
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (Studium Podyplomowe z Rachunkowości). Licencjonowany doradca podatkowy wpisany na listę doradców podatkowych po zdanym państwowym egzaminie oraz na listę radców prawnych po ukończonej aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w zakresie szeroko rozumianego doradztwa podatkowego, nabyte zarówno podczas pracy w największych wielkopolskich kancelariach, jak i w organach podatkowych. Specjalizuje się w bieżącym doradztwie podatkowym, sporządzaniem opinii prawnopodatkowych, reprezentowaniem klientów przed organami podatkowymi i przed sądami administracyjnymi w sprawach podatkowych. Autor licznych publikacji w m.in. Przeglądzie Podatkowym, Glosa – Przegląd Prawa Gospodarczego, Przegląd Prawa Handlowego, Prawo i Podatki, Doradca Podatnika, BISP Doradztwo Podatkowe oraz wyjaśnień eksperckich w czasopismach prawniczych i podatkowych.
Wicedyrektor Oddziału Wielkopolskiego ds. Doradztwa Podatkowego i Audytu Podatkowego
Doradca podatkowy nr wpisu 12 238
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Prawa Bankowego i Bankowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także kursy rachunkowości organizowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w Toruniu. Doświadczenie zdobywał w kancelarii doradztwa podatkowego. Od listopada 2013 r. jest wpisany na listę doradców podatkowych. Do jego obowiązków należy m.in. sporządzanie pism procesowych, przygotowywanie opinii prawnych z zakresu prawa podatkowego oraz reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.
Wykładowca z zakresu tematyki podatku od towarów i usług.
Autor oraz współautor publikacji z zakresu prawa podatkowego m.in. w „Biuletynie ISP” oraz „Przeglądzie Orzecznictwa Podatkowego”.
Jakub Kostrzewa
Konsultant podatkowy / aplikant radcowski
Pracownik Instytutu Studiów Podatkowych Oddziału Wielkopolskiego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. W jego kręgu zainteresowań znajdują się głownie zagadnienia związane z przedsiębiorstwami w zakresie podatku dochodowego i VAT.
W Instytucie zajmuje między innymi rozwiązywaniem sporów i obsługą postępowań, sporządzaniem opinii podatkowo-prawnych i pism procesowych.
Autor artykułów z dziedzin prawa podatkowego publikowanych w Biuletynie Instytutu Studiów Podatkowych.
Formularz
kontaktowy
Proszę wprowadzić dane, a nasi konsultanci odezwą się do wszystkich zainteresowanych.