3 Usługi świadczone przez Oddział Śląski - ISP Modzelewski

Usługi świadczone przez Oddział Śląski

Obsługa sporów

Doradztwo podatkowe

Profesjonalne wsparcie w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym to trafiona inwestycja zarówno w przypadku dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych działalności gospodarczych.

Doradztwo podatkowe proponowane przez nasz Instytut oznacza dla Państwa stały dostęp do aktualnych informacji na temat zmian w przepisach prawa podatkowego, jak również możliwość uzyskania fachowej opinii lub pomocy naszych specjalistów. Decydując się na współpracę z Instytutem zyskują Państwo gwarancję ochrony swoich interesów oraz możliwość skutecznego obniżenia obciążeń podatkowych firmy. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami świadczonych przez nas usług oraz dotychczasowymi sukcesami naszych doradców podatkowych. 

Oddział Śląski Instytutu Studiów Podatkowych świadczy szeroki zakres usług w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego. Obsługujemy Klientów m.in. z województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Zlecenia zrealizowane są pod nadzorem doświadczonego grona doradców podatkowych, radców prawnych i biegłych rewidentów celem możliwe najlepszej optymalizacji stosowanych rozwiązań.

W ramach prowadzonej działalności oferujemy:

 • sporządzanie opinii w sprawach prawnopodatkowych, celnych, składek ZUS, opłat  skarbowych i administracyjnych,
 • optymalizację podatkową – opinie i ekspertyzy prawne oraz ekonomiczno – finansowe transakcji handlowych i procesów kapitałowych,
 • opracowywanie dokumentacji cen transferowych,
 • badanie  prawidłowości klasyfikacji zdarzeń gospodarczych w aspekcie przepisów podatkowych,
 • obsługę sporów podatkowych, w tym sporządzanie wniosków, zażaleń, skarg, zarzutów, odwołań, podań w postępowaniach administracyjnych i sądowych,
 • zastępstwo procesowe w postępowaniach administracyjnych i przed sądami administracyjnymi w sprawach podatkowych,
 • zastępstwo procesowe w postępowaniach przed sądami powszechnymi,
 • obsługa sporów z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych,
 • przeprowadzanie audytów podatkowych,
 • stałe nadzory – realizacja usług w ramach umowy o stałej współpracy,
 • opiniowanie i opracowywanie projektów umów,
 • warsztaty i szkolenia (zarówno otwarte jak i zamknięte).

Sposób współpracy uzależniamy od indywidualnych potrzeb i życzeń naszych klientów. Przykładowo w ramach obsługi sporu możemy zarówno reprezentować Państwa interesy bezpośrednio przed organami podatkowymi, jak również ? jeżeli takie będzie Państwa życzenie ? przygotowywać projekt pism procesowych, bez zdradzania swojego zaangażowania w danej sprawie. Jesteśmy także otwarci na sugestie i uwagi naszych klientów, którym na życzenie umożliwiamy czynny udział w przygotowaniu pism procesowych.

Powyższe przykłady odnoszą się do każdej formy prowadzonej przez Oddział działalności. Naszym priorytetem jest rzetelna i staranna realizacja otrzymywanych zleceń, przy jednoczesnym dostosowaniu metod ich realizacji do preferencji naszych klientów.

Formularz
kontaktowy

Proszę wprowadzić dane, a nasi konsultanci odezwą się do wszystkich zainteresowanych.