W dniu 24 czerwca 2014 r. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się Konferencja Instytutu Studiów Podatkowych ?Problematyka ochrony interesu publicznego w sferze finansów państwa? oraz uroczystość wręczenia Medali ?VIRTUS EST PERFECTA RATIO? im. Księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego ? Ministra Skarbu.
W Konferencji oraz uroczystości wręczenia Medalu oprócz zaproszonych honorowych Gości, Kawalerów Medalu VIRTUS EST PERFECTA RATIO, uczestniczyło szacowne grono Osób reprezentujące Firmy na co dzień współpracujące z Instytutem.
Wykład okolicznościowy ?Książe Franciszek Ksawery Drucki-Lubecki ? Minister Skarbu Królestwa Polskiego, autor oraz realizator programu skutecznej naprawy finansów publicznych? wygłosił prof. dr hab. Jerzy Szczepański.
Referat ?Ochrona interesu publicznego w sferze finansów państwa? ? prezentacja Raportu ISP podsumowującego najważniejsze doświadczenia 10-lecia podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego w Polsce (lata 2004?2014) wygłosił dr Krzysztof Radzikowski.
Na uroczystości w dniu 24 czerwca 2014 r. uhonorowano Medalem VIRTUS EST PERFECTA RATIO kolejne grono szacownych Osób o wybitnych osiągnięciach z zakresu wiedzy i praktyki podatkowej, które położyły szczególne zasługi dla interesu publicznego Rzeczypospolitej Polskiej.
Medalem VIRTUS EST PERFECTA RATIO uhonorowano:
Prof. dr hab. Wacław Goronowski
Pan Profesor Wacław Goronowski został uhonorowany Medalem pośmiertnie.
Pan Profesor był wybitnym prawnikiem, naukowcem i wykładowcą prawa finansowego. Przez ponad 60 lat związany z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletni Dyrektor Instytutu Nauk Prawno-Administracyjnych, od początku związany z Katedrą Prawa Finansowego.
Pan Profesor był wybitnym pedagogiem i uczonym, szczerze oddanym pracy dydaktycznej, mistrzem i nauczycielem wielu pokoleń prawników, promotorem licznych prac magisterskich i doktorskich. W środowisku przedstawicieli nauki prawa finansowego był niepodważalnym autorytetem. Na szczególne podkreślenie zasługują Jego rezultaty badań nad prawną problematyką finansów ubezpieczeń i prawa budżetowego. Prace naukowe oraz dokonania Pana Profesora tworzą wybitny nurt w rozwoju myśli w zakresie podatków i prawa podatkowego.
Adam Wesołowski
Pan Adam Wesołowski został uhonorowany Medalem pośmiertnie.
Wybitny prawnik, radca prawny, doradca podatkowy, wieloletni Dyrektor Departamentu Podatków Pośrednich w Ministerstwie Finansów. Był współtwórcą ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług i podatku akcyzowym. Był odpowiedzialny za wdrożenie i administrowanie podatkiem od towarów i usług, wprowadzenie którego w znaczący sposób wpłynęło na kondycję finansów państwa.
Wybitny praktyk i uznany autorytet w zakresie prac ustawodawczych zwłaszcza w obszarze finansów publicznych. Autor wielu cenionych publikacji i ekspertyz w zakresie prawa podatkowego.
Pan Adam Wesołowski pełniąc przez wiele lat odpowiedzialne funkcje w administracji, zawsze kierował się dobrem Państwa i polskich finansów publicznych.
Prof. dr hab. Andrzej Drwiłło
Profesor nauk prawnych, wybitny naukowiec z zakresu prawa i prawa finansowego. Pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, gdzie pełni funkcję Kierownika Katedry Prawa Finansowego. Jest cenionym i uznanym wykładowca prawa finansowego, finansów publicznych i prawa celnego. Jest promotorem licznych prac magisterskich i doktorskich.
Autor wielu znaczących prac naukowych i publikacji w zakresie finansów publicznych i prawa celnego m. in.: ?Leksykonu prawa finansowego?, ?Podstaw finansów i prawa finansowego?.
Pan Profesor Andrzej Drwiłło jest znakomitym uczonym, mistrzem i wychowawcą pokoleń osób, którym zaszczepił zainteresowanie prawem finansowym i prawem celnym.
Dariusz Malinowski
Doradca podatkowy. Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Marii Curie ? Skłodowskiej w Lublinie. Właściciel Kancelarii ?Lexmal? Doradztwo prawno-podatkowe w Sandomierzu. Jest uznanym ekspertem i autorem wielu znaczących opracowań i publikacji o tematyce podatkowej, m.in. stały felietonista Przeglądu Podatkowego. Jest cenionym wykładowcą w zakresie prawa podatkowego m.in. na Podyplomowych Studiach Podatków i Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Zasłużony wieloletni działacz społeczny Samorządu Doradców Podatkowych. W latach 2002 ? 2007 oraz w obecnej kadencji Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego. Pan Dariusz Malinowski położył wielkie zasługi dla kształtowania zawodu doradcy podatkowego, jako zawodu zaufania publicznego.
Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.
Jest to elektroniczny tygodnik podatkowy, udostępniany Subskrybentom w każdy poniedziałek w formie newslettera.