Mechanizm podzielonej płatności: prawa i obowiązku podatników VAT - prof. dr hab. Witold Modzelewski

Szkolenie online

Czas trwania szkolenia wynosi 120 minut

Jak skorzystać ze szkolenia?

Zgłoś się online poprzez nasz formularz na dole strony. Na podstawie otrzymanego potwierdzenia dokonaj wpłaty i wyślij ją zwrotnie na mail z którego zostało wysłane potwierdzenie otrzymania zgłoszenia. W odpowiedzi my wyślemy unikatowy kod z dostępem do szkolenia, który będzie działał przez 5 dni.

     Przedmiotem wykładu są wszystkie istotne zagadnienia praktyczne mechanizmu podzielonej płatności w obu wersjach: dobrowolnej i obowiązkowej. Szkolenie jest adresowane do pracowników obsługujących rozliczenia podatku od towarów i usług, wystawiających faktury z tytułu sprzedaży, otrzymujących faktury od dostawców lub usługodawców, a przede wszystkim głównych księgowych i osób kierujących podmiotami będącymi podatnikami VAT – zarówno zwolnionymi jak i opodatkowanymi. Mechanizm podzielonej płatności jest nowym rozwiązaniem, którego obsługę muszą zapewnić nie tylko działy odpowiedzialne za rozliczenia tego podatku, lecz również służby odpowiedzialne za fakturowanie (sprzedaż), zakupy oraz płatności. Szkolenie ma charakter kompleksowy i jest adresowane do wszystkich osób odpowiedzialnych za powyższe zadania, a także dla pracowników biur rachunkowych. Część pierwsza poświęcona jest dobrowolnej części mechanizmu podzielonej płatności, która obowiązuje do 1 lipca 2018 r., a część druga omawia szczegółowo obowiązkową cześć tego mechanizmu, który obowiązuje od 1 listopada 2018 r.

 

     Szczegółowy program szkoleniowy dotyczy:

 

  1. Podmiotów czynnych, czyli stosujących bezpośrednio podzieloną płatność,
  2. Podmiotów biernych (wierzycieli) na rzecz których jest stosowana podzielona płatność,
  3. Zakresu przedmiotowego podzielonej płatności w części obowiązkowej i w części dobrowolnej,
  4. Omówienia przypadków, gdy nie ma obowiązku zastosowania podzielonej płatności,
  5. Odpowiedzialności p[podatnika jak i bezpośrednich sprawców za brak zastosowania podzielonej płatności przez podmiot czynny,
  6. Wybranych skutków braku zastosowania podzielonej płatności w podatkach dochodowych.

Szkolenie poprowadzi:

Witold Modzelewski – Profesor Uniwersytetu Warszawskiego (od 27 lat), prezes Instytutu Studiów Podatkowych (od 23 lat), Szef Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego (od 17 lat) oraz kierownik magisterskich studiów „Prawo Finansowe i Skarbowość”. Najbardziej znany w kraju wykładowca problematyki podatkowej oraz doradca podatkowy (00001). Od 37 lat reprezentuje podatników w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Autor ponad 1200 publikacji na tematy podatkowe i prawnopodatkowe. Szef Kapituły Medalu VIRTUS EST PERFEKTA RATIO im. F. Druckiego Lubeckiego, Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2011). Kierował pracami nad projektami nowej ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o jednolitym podatku dochodowym (2011 rok). Co najważniejsze: autor prognoz, które się z reguły sprawdzają. Specjalizujący się w obszarze trudnych sporów podatkowych.
W każdy poniedziałek wychodzi „Komentarz nieuczesany” jego autorstwa – www.isp-modzelewski.pl – Serwis Doradztwa Podatkowego.

 

Cena:

Cena za dostęp do szkolenia przez 5 dni z jednego urządzenia (komputer lub telefon) wynosi 119 zł netto (146,37 brutto)

Nie można udostępniać zakupionego szkolenia osobom trzecim. Grozi to odpowiedzialnością karną. Instytut współpracuje z firmą, która na co dzień zajmuje się przeciwdziałaniem nielegalnemu udostępnianiu filmów. Na jednym urządzeniu w czasie 5 dni możecie Państwo obejrzeć szkolenie wielokrotnie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Kontakt:

Adres: ul. Kaleńska 8 04-367 Warszawa

Email: szkolenia@isp-modzelewski.pl
Telefon: 225173090

Zapisz się

Pobierz formularz zgłoszenia

Działy szkoleń

Dział Szkoleń w Warszawie

więcej

Dział Szkoleń w Wielkopolsce

więcej

Dział Szkoleń w Małopolsce

więcej

Dział Szkoleń na Śląsku

więcej